Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!  

Klub Inteligencji Katolickiej

w Katowicach

Śp. inż. Henryk Dziewior

Dziewior RIG q Inż. Henryk Paweł Dziewior 23.10.1948 – 7.08.2022

Inż. Henryk Dziewior należał do Klubu Inteligencji Katolickiej w Katowicach (nr deklaracji 779 z września 1983 r.), Związku Górnośląskiego, Stowarzyszenia Geodetów Polskich oraz był członkiem honorowym Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach.

Z ramienia Komitetu Obywatelskiego został radnym i wiceprezydentem Katowic na kadencję 1990-1994, a z rekomendacji Katowickiego Porozumienia Samorządowego został wybrany prezydentem Katowic na kadencję 1994-1998.

W 1996 roku został prezesem Społecznego Komitetu Budowy Pomnika Wojciecha Korfantego w Katowicach, odsłoniętego na Placu Sejmu Śląskiego w 1999 roku. Inż. Henryk Dziewior był członkiem Komitetu Założycielskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Uniwersytetu Śląskiego, zawiązanego w 1998 r.

Inż. Henryk Dziewior był dyrektorem Technikum Geodezyjnego w Katowicach. Działał również w Katowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej, wspierał szkolnictwo niepubliczne w Katowicach, należał do grona wybitnych samorządowców polskich.

Był także inicjatorem pielgrzymki samorządowców śląskich do Rzymu w 2006 r.

Jest Laureatem Złotego Lauru Umiejętności i Kompetencji 1995, przyznawanego przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach.

Msza św. żałobna odprawiona zostanie w czwartek 25 sierpnia 2022 r. o godz. 13:00 w Bazylice św. Szczepana i Matki Boskiej Boguckiej w Katowicach-Bogucicach, po czym nastąpi odprowadzenie zmarłego na Cmentarz Parafialny.

W budynku Urzędu Miasta Katowice przy ul. Młyńskiej 4 wystawiona została księga kondolencyjna. Wpisów w księdze można dokonywać w dniach i godzinach pracy urzędu.

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd