Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!  

Klub Inteligencji Katolickiej

w Katowicach

Ukraina

Prośba do członków i sympatyków KIK w Katowicach

Drodzy Przyjaciele,

stajemy dziś wobec niespotykanej agresji Rosji wobec narodowi i państwu ukraińskiemu, wobec wojny, w tej chwili na ziemi ukraińskiej, które może przekształcić się w wojnę europejską.
Dlatego, proszę was o włączanie się do modlitwy o pokój, zarówno w codziennych modlitwach, jak szczególnie w nadchodzącą Środę Popielcową, jak powiedział papież Franciszek:

"Jezus nauczał, że diabelskiemu szaleństwu przemocy odpowiada się orężem Boga: postem i modlitwą. Zachęcam wszystkich, aby najbliższa środa 2 marca, Środa Popielcowa, była dniem postu w intencji pokoju. Zachęcam szczególnie osoby wierzące, aby tego dnia intensywnie poświęciły się modlitwie i postowi. Niech Królowa Pokoju zachowa świat od szaleństwa wojny".

Proszę również, abyśmy w miarę naszych możliwości włączyli się w akcję pomocy dla Ukrainy prowadzoną zarówno przez władze samorządowe, jak i organizacje pozarządowe.
Np. w Katowicach można uczestniczyć w ZBIÓRCE RZECZY - w szczególności są potrzebne: środki higieny osobistej, odzież, ręczniki, koce, zapasy żywności i apteczki. Przynosić je będzie można od poniedziałku 28 lutego 2022 r. do katowickich szkół.
Szczegółową listę potrzebnych rzeczy i inne ważne informacje znajdziecie tutaj: https://www.katowice.eu/dla-mieszka%C5%84ca/katowice-dla-ukrainy

Szczęść Boże
Andrzej Dawidowski
Prezes KIK w Katowicach

Katowice, 26.02.2022 r.

Our website is protected by DMC Firewall!