Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!  

Klub Inteligencji Katolickiej

w Katowicach

Misja KIK-u

Misją chrześcijan jest zgodne z nauką Jezusa Chrystusa przemienianie otaczającego świata na możliwie bliski ideałom Ewangelii. Pamiętamy wszelako, że nie da się na tej ziemi stworzyć raju i z pokorą przyjmujemy porażki.

Misją Klubu Inteligencji Katolickiej jest uczestnictwo we wspólnotowym rozpoznawaniu Mądrości Bożej oraz konsekwentne realizowanie woli Bożej dzięki wzmocnieniu Bożym Miłosierdziem.

Pojęcie inteligencji traktujemy bardziej jako kategorię etyczną niż intelektualną - dar, który powinniśmy rozwijać, by lepiej służyć dobru wspólnemu, a przez to zapobiegać złu. W określeniu tym dostrzegamy wyzwanie, aby otrzymane talenty rozwijać, posiadane umiejętności doskonalić, zdobywaną wiedzę poszerzać, a wszystkim dzielić się z innymi.

Jako inteligencja katolicka, czyli powszechna, czerpiemy z dorobku tych, którzy wyprzedzili nas w drodze do wieczności, w ciągu swego życia twórczo przybliżali Mądrość Bożą rozwijając katolicką naukę społeczną i personalizm chrześcijański. Szczególne znaczenie dla nas ma społeczna nauka Kościoła, nauczanie Jana Pawła II podczas pielgrzymek do Polski oraz Ewangelia Pracy głoszona przed wizerunkiem Matki Boskiej Piekarskiej w Katowicach w 1983 roku.

Zgodnie z tą tradycją inspirujemy i uczestniczymy w tworzeniu społeczeństwa obywatelskiego, szanującego prawo do rozwoju duchowego i materialnego każdego człowieka jako Osoby oraz wspólnot: od rodzinnej, poprzez samorządowe, państwowe do międzynarodowych.

Nasza wspólnota jest otwarta na współpracę z wszystkimi w pełnym poszanowaniu naszej różnorodności, jednoczy nas i pozwala na korygowanie popełnianych błędów w duchu franciszkańskiego PAX ET BONUM (pokój i dobro).

Zapraszamy wszystkich, którym nieobcy jest trud nieustannych przemian, ale i radość Dobrej Nowiny.

Katowice, wrzesień 2013 roku.

Our website is protected by DMC Firewall!