Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!  

Klub Inteligencji Katolickiej

w Katowicach

Informacje Porozumienia Klubów Inteligencji Katolickiej

Aktualizacja 14.12.2020

   Komunikat Kierownictwa Porozumienia Klubów Inteligencji Katolickiej w Polsce z dnia 27 listopada 2020 r.

W związku z decyzją władz państwowych, 15 października 2020 r. odwołaliśmy tegoroczną XL Pielgrzymkę Klubów Inteligencji Katolickiej na Jasną Górę. 14 listopada poprosiliśmy panią prezes Marię Banaszkiewicz, aby w Kaplicy Matki Bożej w planowanym terminie 21 listopada b.r. o godz. 9.30 została odprawiona Msza św. z intencją „Módlmy się
o Błogosławieństwo Boże dla członków Klubów Inteligencji Katolickiej w Polsce i ich rodzin, aby z pomocą Maryi byli świadkami naszego Pana w swoich środowiskach”. Msza św. była transmitowana przez Internet. Drugą intencją tej Mszy św. było podziękowanie za 40 lat istnienia Klubu Inteligencji Katolickiej w Częstochowie.
Wskutek nieporozumienia, Ojcowie na Jasnej Górze nie zostali poinformowani
o odwołaniu naszej pielgrzymki, dlatego rozpoczynając Mszę św. o. Andrzej Grad OSPPE powitał „tych, którzy pielgrzymują w ogólnopolskiej pielgrzymce, czterdziestej, Klubów Inteligencji Katolickiej”.
Programem przyszłorocznej pielgrzymki KIKów na Jasną Górę zajmie się najbliższe spotkanie prezesów i przedstawicieli Klubów Inteligencji Katolickiej.
Prośmy Matkę Bożą o opiekę i polecajmy Jezusowi Miłosiernemu zdrowie i życie naszych bliskich oraz nas samych.

Antoni Winiarski, przewodniczący
Jan Koziorowski, współprzewodniczący
Stanisław Latek, współprzewodniczący
Michał Białkowski, sekretarz

   Msza św. w intencji Klubów Inteligencji Katolickiej w Polsce w Kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze 21 XI 2020 o godz. 9.30

Mszy św. przewodniczył ks. kan. Mariusz Frukacz, kapelan częstochowskiego KIK, któremu podałem intencję do modlitwy wiernych: „Módlmy się o Błogosławieństwo Boże dla członków Klubów Inteligencji Katolickiej w Polsce i ich rodzin, aby z pomocą Maryi byli świadkami naszego Pana w swoich środowiskach”. Drugą intencją było podziękowanie za 40 lat istnienia Klubu Inteligencji Katolickiej w Częstochowie.

Lekcję czytała prezes częstochowskiego KIK Maria Banaszkiewicz, a we Mszy św. uczestniczyli członkowie Klubu Inteligencji Katolickiej w Częstochowie, ja z żoną oraz inne osoby. Z powodu ograniczeń, w Kaplicy Matki Bożej mogło jednocześnie przebywać 27 osób, w tym dwóch porządkowych.

O godz. 9.30 o. Andrzej Grad OSPPE powitał zebranych mówiąc m.in. „Witam was tu obecnych w Kaplicy Matki Bożej na wspólnej pielgrzymce, witam tych, którzy łączą się z nami za pośrednictwem mediów, a w sposób szczególny witam tych, którzy pielgrzymują w ogólnopolskiej pielgrzymce, czterdziestej, Klubów Inteligencji Katolickiej. Nie dane było wam, nie dane wam jest, świętować pięknego jubileuszu wspólnie w takim wymiarze, jak zapewne przeżywaliście jubileusz w latach minionych, ale w takiej formie, duchowej łączności poprzez transmisję internetową, chcemy, chcecie się łączyć w tym wymiarze wspólnoty ducha, aby tutaj dziękować za te lata wspólnego dzieła prosząc też o Boże Błogosławieństwo na to wszystko, co przed wami”.

O. Andrzej Grad powiedział o czterdziestej ogólnopolskiej pielgrzymce Klubów Inteligencji Katolickiej, prawdopodobnie dlatego, że tak mieliśmy rezerwowany termin. Ponadto był kapelan częstochowskiego KIKu, byli członkowie Klubów, w tym prezes KIK częstochowskiego, był przewodniczący Porozumienia Klubów, 40 lat minęło zarówno od pierwszej ogólnopolskiej pielgrzymki Klubów, jak i od założenia KIK w Częstochowie. W innych podobnych pielgrzymkach uczestniczyli tylko przedstawiciele ruchów i stowarzyszeń, a transmisje były przez Internet, tak, jak w naszym przypadku. To wszystko sugerowało, że jest w tym roku kolejna czterdziesta pielgrzymka Klubów, co zostało odzwierciedlone w komunikacie prasowym Jasnej Góry.

Relację z tej Mszy św. zamieściło Biuro Prasowe Jasnej Góry w artykule „Kluby Inteligencji Katolickiej dają świadectwo”:
http://www.jasnagora.com/wydarzenie-14382
Pliki dźwiękowe można odsłuchać w zakładce
dźwięki z wydarzenia
 O. Andrzej Grad, powitanie (02:18)
 Ks. Mariusz Frukacz, wstęp do Mszy św. (00:36)
 Ks. Mariusz Frukacz, homilia (14:58)
 Ks. Mariusz Frukacz, zakończenie (01:56)

Nagranie homilii ks. Kan. Mariusza Frukacza: 

Zdjęcia
DSCN9834a.jpg – Maria Banaszkiewicz przy pulpicie, siedzi ks. Mariusz Frukacz (fot. Antoni Winiarski)
DSCN9851a.jpg – ks. Mariusz Frukacz (fot. Antoni Winiarski)
P1160753a.jpg Kaplica Matki Bożej, Msza św. (fot. Jan Adamski – zdjęcie z ekranu).

Antoni Winiarski

Czytaj więcej...

DMC Firewall is a Joomla Security extension!