Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!  

Klub Inteligencji Katolickiej

w Katowicach

Deklaracja ideowa KIK w Katowicach

Klub Inteligencji Katolickiej w Katowicach jest społeczną organizacją katolików, którzy zgodnie ze swoją wiarą kierują się nauką Kościoła katolickiego.

Dla przetrwania naszej cywilizacji, kultury oraz świadomości narodowej korzenie naszych wartości muszą tkwić w Chrystusie i Jego nauce.

Z ducha nauki Chrystusowej i dziedzictwa Polski płyną nasze zasady i działania.

Działanie nasze w łączności z Kościołem hierarchicznym służy przenikaniu do polskiego życia Ducha Chrystusowego.

Stawiamy czoło współczesnym wyzwaniom, upowszechniamy wiedzę o różnych dziedzinach nauki.

Siłę czerpiemy z nadprzyrodzonego życia religijnego, z Chrystusa żyjącego w Kościele.

Czytaj więcej...

Misja KIK-u

Misją chrześcijan jest zgodne z nauką Jezusa Chrystusa przemienianie otaczającego świata na możliwie bliski ideałom Ewangelii. Pamiętamy wszelako, że nie da się na tej ziemi stworzyć raju i z pokorą przyjmujemy porażki.

Misją Klubu Inteligencji Katolickiej jest uczestnictwo we wspólnotowym rozpoznawaniu Mądrości Bożej oraz konsekwentne realizowanie woli Bożej dzięki wzmocnieniu Bożym Miłosierdziem.

Pojęcie inteligencji traktujemy bardziej jako kategorię etyczną niż intelektualną - dar, który powinniśmy rozwijać, by lepiej służyć dobru wspólnemu, a przez to zapobiegać złu. W określeniu tym dostrzegamy wyzwanie, aby otrzymane talenty rozwijać, posiadane umiejętności doskonalić, zdobywaną wiedzę poszerzać, a wszystkim dzielić się z innymi.

Czytaj więcej...

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd