Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!  

Klub Inteligencji Katolickiej

w Katowicach

Ważne

KOMUNIKAT   

   W związku z ogłoszonym 20.03.2020 r. przez władze stanem epidemii ( http://dziennikustaw.gov.pl/D2020000049101.pdf ), stosując się do zaleceń Metropolity Katowickiego abp. Wiktora Skworca, Biskupa Gliwickiego Jana Kopca i Konferencji Episkopatu Polski, zawieszamy wszystkie spotkania i wyjazdy planowane w sekcjach i siedzibie Klubu Inteligencji Katolickiej w Katowicach oraz piątkowe dyżury w siedzibie katowickiego KIK.
   O wznowieniu naszej działalności poinformujemy po zakończeniu stanu epidemii.

   Walne Zebranie Delegatów Klubu Inteligencji Katolickiej w Katowicach, planowane na 28 marca 2020 r., odbędzie się w terminie późniejszym, o czym Delegaci zostaną poinformowani.
   Prezes Klubu Inteligencji Katolickiej w Katowicach Andrzej Dawidowski
   Katowice, 13 marca 2020 r.

   W Polsce jest ok. 50 Klubów Inteligencji Katolickiej, z których każdy działa niezależnie.
Poza Klubem mającym swoją siedzibę w Warszawie, który posługuje się oficjalną nazwą "Klub Inteligencji Katolickiej", pozostałe Kluby w swojej oficjalnej nazwie mają podaną siedzibę. Klub inteligencji Katolickiej mający swoją siedzibę w Katowicach zarejestrowany jest pod nazwą "Klub Inteligencji Katolickiej w Katowicach".
Porozumienie Klubów Inteligencji Katolickiej w Polsce, do którego należy większość Klubów, jest tylko miejscem wymiany informacji i doświadczeń.

Tegoroczna pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do sanktuarium Matki Bożej Piekarskiej, planowana w niedzielę 31 maja, nie odbędzie się w tradycyjnej formie. Arcybiskup Wiktor Skworc w ostatnią niedzielę maja odprawi mszę św. w bazylice piekarskiej, a homilię wygłosi abp Grzegorz Ryś. Uroczystość ta będzie transmitowana za pośrednictwem telewizji.

Decyzją metropolity katowickiego w tym roku nie odbędą się również:
    procesje Bożego Ciała ulicami parafii (możliwa jest w tym dniu procesja eucharystyczna po mszy św. wokół kościoła z błogosławieństwami)
    wakacyjne rekolekcje formacyjne
    piesze pielgrzymki na Jasną Górę.

Wznowiona została spowiedź święta w konfesjonałach. Zwykle jest dostępna przed mszą św. i w innych godzinach zgodnie z decyzją proboszcza parafii.
 

Przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki przypomina o obowiązku spowiedzi wielkanocnej.

 
Our website is protected by DMC Firewall!