Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!  

Klub Inteligencji Katolickiej

w Katowicach

Ramowy program pielgrzymek KIK w 2020 r.

Na wszystkie pielgrzymki i wycieczki zapraszamy członków Klubu, ich rodziny oraz sympatyków KIK. Organizator zastrzega sobie prawo zmian w programie. Zapisy: w godzinach dyżurów oraz telefonicznie u organizatorów. Pierwszeństwo mają członkowie Klubu i ich rodziny.

Przy rezygnacji z pielgrzymki osoby rezygnujące powinny zgłosić inną osobę zamienną, gdy nie ma podmiany z listy rezerwowej.
Osoby rezygnujące z pielgrzymki mogą być obciążone kosztami powstałymi z powodu rezygnacji oraz wynikającymi z umowy KIK z biurem podróży.

 Pielgrzymki organizowane przez Antoniego Winiarskiego w 2020 r.

Hiszpania-Francja-3.doc

Hiszpania_Francja_3.pdf

    Szanowni Państwo

Zapraszamy na pielgrzymkę do Hiszpanii i Francji od 12 do 19 września 2020 r. po terenach historycznej Katalonii, dziś podzielonej pomiędzy Hiszpanię i Francję. Język kataloński jest rodzimym językiem dla 4,1 mln ludzi, a rozumie go ponad 10 mln. Kataloński jest językiem oficjalnym w Andorze, a drugorzędnym oficjalnym w trzech hiszpańskich wspólnotach autonomicznych.

Podczas pielgrzymki będziemy nocować w Malgrat de Mar w hotelu Papi, mającym opinię spokojnego, położonym na pięknym wybrzeżu Costa del Maresne, pełnym uroczych zatok, plaż, jak również skał schodzących prosto do morza. Klimat łagodny śródziemnomorski przyciąga turystów z całego świata. Do najbliższej plaży Astillero ze złotym piaskiem idziemy z hotelu tylko 5 minut. W mieście godna uwagi jest Starówka z XVIII-wiecznym kościołem św. Mikołaja z Bari.

Hotel Papi będzie naszą bazą wypadową, skąd będziemy wyruszać na wycieczki zaplanowane tak, aby poznać nie tylko miejsca najczęściej odwiedzane przez turystów, ale również lokalne perełki.

Zaplanowane są 4 całodzienne wycieczki.

Pierwsza z nich (kolejność może być inna) poprowadzi nas do miasta templariuszy Perpignan we Francji, które w XIII i XIV w. było stolicą Królestwa Majorki.

Tego dnia zobaczymy też słynne Carcassonne w Oksytanii, otoczone podwójnym pierścieniem murów obronnych. Spacer po murach tego nigdy niezdobytego miasta jest niesamowitym przeżyciem.

Podczas drugiej wycieczki odwiedzimy miasto tysiąca zabytków – Gironę, założoną przez rzymskiego wodza Pompejusza w 79 r. przed Chr. nad rzeką Onyar. Podobno szczęście przynosi pocałowanie lwicy wspinającej się po słupie w pobliżu mostu św. Feliksa z Girony (Sant Feliu). Bajecznie kolorowe domy odbijające się w wodach rzeki Onyar tworzą idealną scenerię do pamiątkowych zdjęć. Czasów rzymskich sięga potężna fortyfikacja Força Vella, a nad miastem góruje katedra o najszerszej na świecie gotyckiej nawie mierzącej 23 m szerokości. Labirynt wąskich uliczek tworzy Juderię – jedną z najlepiej zachowanych dzielnic żydowskich na świecie.

40 km od Girony leży miasteczko Besalu do którego prowadzi 135-metrowy romański zakrzywiony most, z siedmioma łukami, nad rzeką Fluvia. W centrum miasta jest romański klasztor św. Piotra, a w pobliżu kościół św. Wincentego z XIII w. W Besalu jest również dawna dzielnica żydowska.

Trzecia wycieczka wiedzie przez Pireneje do Księstwa Andory graniczącego z Hiszpania i Francją. Głową państwa są dwaj współksiążęta: każdy kolejny biskup katalońskiej diecezji Urgell oraz każdy kolejny prezydent Francji. W Andorze jest budynek parlamentu, Sanktuarium Matki Bożej z Meritxell oraz romański kościół Sant Joan de Caselles.

W hiszpańskim mieście La Seu d’Urgell godne uwagi jest stare miasto i romańska katedra z XIII wieku.

Park Strefy Wulkanicznej La Garrotxa jest celem czwartej wycieczki. Wulkany były aktywne od 700 tys. do 8 tys. lat temu. Dzisiaj można podziwiać 40 wulkanicznych stożków. W kraterze wulkanu Santa Margarita zbudowano romański kościół św. Małgorzaty. Interesujące są formacje skalne przy wulkanie Croscat.

W pozostałych dwóch dniach proponujemy dla chętnych wyjazd do Barcelony i spacer po mieście oraz zwiedzenie ogrodu botanicznego Marimurtra w pobliskim Blanes. W ogrodzie botanicznym położonym nad wysokim klifem podziwiać można roślinność pochodzącą z Afryki, Ameryki Południowej oraz z rejonu Morza Śródziemnego. W pobliżu jest pustelnia św. Krystyny i piękna plaża.
W dniach wolnych od ujętych w programie wycieczek można poza propozycjami przedstawionymi w programie np. pojechać komunikacją miejską, wynajętym samochodem, lub z lokalnym biurem podróży w inne miejsce np. do Montserrat.
Są to dodatkowe punkty nie ujęte w kosztorysie.

                                       Pielgrzymka KIK w Katowicach do Hiszpanii i Francji od 12 do 19 września 2020 r.

Prosimy o pilne zgłaszanie uczestnictwa do 20 lutego 2020 r. Zapisy w późniejszym terminie mogą być niemożliwe z uwagi na brak miejsc w hotelu. Wówczas te osoby będą zapisywane na listę rezerwową.

Osoby zgłaszające się proszone są o podanie imienia i nazwiska dokładnie jak w dowodzie osobistym, daty urodzenia, numeru i daty ważności dowodu osobistego (co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu), adresu pocztowego, e-maila i numeru telefonu.

Zgłoszenia proszę kierować na adres E-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub sms na numer 605 453 054 (Jolanta Zawadzka).

Bezpłatna zmiana nazwiska uczestnika do 3.09.2020 r.

Wylot/powrót: z lotniska Katowice w Pyrzowicach. Zbiórka uczestników pielgrzymki na lotnisku.
Za lot z Poznania dopłata 30 zł, z Warszawy 50 zł.

Noclegi w hotelu Papi 3,5*, Malgrat de Mar, Hiszpania. Noclegi w pokojach 2-, 3-osobowych.

Cena na osobę 3965 zł. Przy grupie ponad 32 osoby, cena może być niższa.

Zaliczka w wysokości 1200,00 zł/osoby płatna przy zapisie, pozostała kwota do 31 lipca w wysokości wynikającej z ostatecznej wersji umowy, zależnie od liczby uczestników. Konto bankowe, na które trzeba wpłacić zaliczkę, będzie podane osobie zgłaszającej udział w pielgrzymce.

Cena obejmuje:

1. przelot samolotem;
2. opłaty lotniskowe;
3. transfery lotnisko – hotel – lotnisko;
4. siedem rozpoczętych dób hotelowych;
5. śniadania i obiadokolacje;
6. opiekę rezydenta oraz polskiego pilota podczas wycieczek;
7. wycieczki:
- Carcassone i Perpignan,
- Girona i Besalu,
- Andora i La Seu d’Urgell,
- Park Strefy Wulkanicznej La Garrotxa;
8. pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż) – wariant rekomendowany do 260.000 zł;
9. ubezpieczenie od kosztów rezygnacji.

Codziennie msza św.

Cena podstawowa nie obejmuje lokalnego podatku katalońskiego, który jest płatny przy zakwaterowaniu (nie więcej niż 8 euro), dodatkowych posiłków i napojów do kolacji oraz innych wydatków osobistych.

Dodatkowo, w dwóch dniach wolnych, dla chętnych przejazd do Barcelony i spacer po mieście oraz ogród botaniczny Marimurtra w pobliskim Blanes i pustelnia św. Krystyny z piękną plażą. Są to dodatkowe punkty nie ujęte w kosztorysie.

Zgłoszenia i zapisy: Jolanta Zawadzka, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub sms-em na numer 605 453 054.
Bliższe informacje: Antoni Winiarski, tel. 508 290 199, E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Aktualne informacje: http://www.kik.katowice.opoka.org.pl/

                                                          Informacja o zwiedzanych miejscach

Malgrat de Mar

W miejscowości, gdzie jest nasz hotel, warto zobaczyć kościół św. Mikołaja z Bari z XVIII w., zwany katedrą wybrzeża. W Malgrat de Mar są piękne plaże.

Carcassonne

Jedna z najwspanialszych średniowiecznych twierdzy. Fortyfikacje składają się z podwójnego pierścienia murów obronnych i 53 wież. Najstarsze fortyfikacje pochodzą z VI w. Wewnątrz murów znajduje się czworoboczny zamek obronny z XII wieku i romańsko-gotycka bazylika
St. Nazair (św. Nazariusza). Fortyfikacje Carcassonne są wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Perpignan

Perpignan było w XIII i XIV w. kontynentalną stolicą Królestwa Majorki. Jest głównym miastem historycznej krainy Roussillon, części Katalonii należącej do Francji. Katedra św. Jana Chrzciciela zbudowana jest w stylu gotyku południowego, warto zobaczyć Castillet (zameczek). W Perpignan była duża komandoria templariuszy.

Girona

Girona jest stolicą prowincji i leży u podnóża Gór Katalońskich. Wspaniale zachowane średniowieczne stare miasto z największą w Europie jednonawową katedrą oraz z dzielnicą żydowską pozwolą nam poczuć atmosferę Wieków Średnich. Dodatkowego charakteru miastu dodaje położenie nad brzegiem rzeki Onyar, której brzegi spinają liczne mosty, w tym jeden zaprojektowany przez samego Alexandra Gustawa Eiffle’a.

Besalu

Średniowieczne stare miasto, dzielnica żydowska, doskonale zachowane, jedyne na Półwyspie Iberyjskim łaźnie oraz średniowieczny most o długości 135 m, szerokości 4 m i wysokości 15 m.

Andora miniaturowe państwo położone w malowniczych dolinach Pirenejów. Siedziba parlamentu mieści się w stolicy księstwa Andorra la Vella. Warte odwiedzenia są Sanktuarium Matki Bożej z Mertixell i romański kościół Sant Joan de Caselles.

La Seu d’Urgell

Miasto położone u stóp Pirenejów, w którym zobaczymy XII-wieczną katedrę romańską. W Parku Olimpijskim nad rzeką Segre w 1992 r. rozegrano zawody kajakowe podczas XXV Letnich Igrzysk Olimpijskich.

Park Strefy Wulkanicznej La Garrotxa

W środku krateru wulkanu Santa Margarita jest romańska kaplica św. Małgorzaty; wulkan Croscat.

Barcelona

Miasto słynie z dzieł architekta Antonia Gaudiego m.in. kościoła Świętej Rodziny (Sagrada Familia) i Parku Guell. Interesująca jest Dzielnica Gotycka wraz z katedrą św. Eulalii – w katedrze jest krzyż, ze statku, który brał udział w bitwie pod Lepanto w 1571 r. W Dzielnicy Gotyckiej znajduje się pozostałość rzymskiej świątyni Oktawiana Augusta oraz Pałac Królewski. Ładny jest plac św. Jakuba, patrona Katalonii, a Las Ramblas jest uznana za najpiękniejszą ulicą w Barcelonie.

Ogród botaniczny Marimurtra

Ogród o powierzchni 40 ha położony jest nad Morzem Śródziemnym na wysokim klifie, skąd roztaczają się fantastyczne widoki. Uważany jest za jeden z najpiękniejszych ogrodów botanicznych na świecie. Wśród tysięcy roślin zainteresuje nas na pewno drzewo truskawkowe. Blisko jest pustelnia św. Krystyny i ładna plaża.

 Pielgrzymki organizowane przez Jana Mikosa w 2020 r.

Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania. Zgłoszenia na dostarczonej karcie. Można telefonicznie. Zgłoszenia przy braku wpłat traktowane będą jako rezerwowe. Kolejność siedzeń w autokarze wg zapisów i dokonanych wpłat zaliczek lub całości.

18 kwietnia 2020 sobota
Centrum Jana Pawła II i Bazylika Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach.
Wyjazd godz. 7:00 z parafii i godz. 7:15 z Pl. Andrzeja w Katowicach z przystanku w pobliżu Sądu.
Przyjazd ok. godz. 18:00.
Świadczenia: przejazd, ubezpieczenie, opłaty parkingowe, drogowe, przewodnik miejscowy.
Koszt 35 zł/os.

23-24 maja 2020
Kalisz – Licheń – sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski – Grąblin – miejsca objawień Matki Bożej – Droga krzyżowa.
Wyjazd godz. 6:00 z parafii i 6:15 z Pl. Andrzeja w Katowicach z przystanku w pobliżu Sądu.
Przyjazd w niedzielę ok. godz. 19:00.
Świadczenia: przejazd, opłaty drogowe, parkingowe, ubezpieczenie, noclegi w nowym D.P. „Betlejem” pok. 2 i 3 osobowe. Posiłki: 1 śniadanie i 1 ciepła kolacja.
Koszt 170 zł/os – bez wyżywienia i 220 zł/os z wyżywieniem.

7 czerwca 2020 – Warszawa – Beatyfikacja kardynała Stefana Wyszyńskiego
Wyjazd godz. 5:00, z pl. Andrzeja godz. 5:15
Przyjazd ok. godz. 20:00
Koszt 75 zł/os

18-19-20 września 2020 – piątek-sobota-niedziela
Kokoszyce – rekolekcje.
Rekolekcjonista – ks. Janusz Wilk
Koszt 150 zł/os, a z dojazdami autobusem 200 zł/os

21 listopada 2020 – Częstochowa – ogólnopolska pielgrzymka KIK na Jasną Górę
Wyjazd godz. 7:00, z pl. Andrzeja godz. 7:15
Przyjazd godz. ok. 18:00 koszt 35 zł/os

ZAPISY: Andrzej Perkosz tel. 601 463754 lub Jan Mikos 32/2544060 lub 697684666 lub E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub osobiście w czasie dyżurów w każdy wtorek w salce nr 2 w godz. 17-18 przy parafii na Dolnym Tysiącleciu.

Aktualizacja 16.02.2020

Mapa pielgrzymek 1981-2019 Pielgrzymki 1981-2019 * Fotoreportaże z pielgrzymek http://www.kik.katowice.opoka.org.pl/old/piel.html

Biuletyny "Dlatego" (1998-2018)

Biuletyny KIK "Dlatego"

KIK - zasoby starej strony

KIK - zasoby starej strony

1% podatku na rzecz KIK

1% podatku na rzecz KIK

Nowy rachunek bankowy KIK!

Prosimy wpłacać na nowy rachunek:
ING Bank Śląski Katowice
32 1050 1214 1000 0090 3030 8622

Ilość odwiedzin:

7863 (16)

DMC Firewall is a Joomla Security extension!